A tým mužů SK Union Vršovice – shrnutí sezony 2019/2020

16.06.2020

Do nové sezóny jsme po pádu z přeboru vstupovali s velkým otazníkem, tým se sice podařilo rozšířit, ale nevěděli jsme přesně, co nás v A-třídě čeká.

Letní příprava byla kvalitní, cítili jsme se dobře a první tři kola tomu i odpovídaly, ale pak jsme se zasekli a výsledky byly jako na houpačce. Konečné 8. místo po podzimní části bylo velkým rozčarováním a rozhodně jsme nebyli spokojeni.

Museli jsme něco změnit v systémových věcech, zimní příprava byla opravdu náročná (klobouk dolů před kluky, opravdu si hrábli na max), řekli jsme si, že se zkusíme posunout do první čtyřky a první jarní kolo proběhlo podle našich představ, soupeř si ani neškrtnul a říkali jsme si, že jdeme dobrou cestou.

Bohužel pak se stalo co se stalo a fotbal musel skončit, ohromná škoda pro všechny. Sezóna skončila stornem všech soutěží, vyhráli jen ti, co byli na padáka a díky té krizi se jim podařilo udržet soutěže, naopak ti co si brousili zuby na postup dostali přes prsty. Alespoň jsme si vyzkoušeli jak A-třída vypadá a co je potřeba pro to, abychom byli úspěšní.

Od další sezóny se k nám již naplno připojí někteří dorostenci z velice úspěšného ročníku 2001, díky množství hráčů opět zakládáme B-tým, takže snad se ve Vršovicích blýská na lepší časy, držte nám palce :)

Antonín Šopor, as.trenéra A-týmu mužů, člen výboru