Letní příprava mužů

10.08.2021

Dobrý den, s letním zpravodajem ani pořádně nevím kde začít... Nejlepší by bylo se vrátit někam do května 2021, kde se konečně mohlo začít trénovat ve větším počtu. 

Po on-line cvičeních z domova a absurdních trénincích venku po dvojicích a šesticích to byla vcelku vítaná změna. Nechtěli jsme na kluky hned zezačátku tlačit s fyzickými tréninky, takže jsme hlavně pracovali s balonem, aby se do toho kluci po tak dlouhé době dostali.

Vize byla taková, že květen-červen budeme v klidu trénovat a v červenci v přípravě do toho šlápneme. Bohužel realita nás krutě posadila na zadek, kluci (až na pár výjimek) byli v horším stavu, než jsme čekali, ale ono se zase nejde ničemu divit. I když někteří chodili běhat a cvičili, tak herní vytížení, fotbalové pohyby a techniku nikde jinde, než na hřišti s parťákama nenatrénujete.

Takže šlo spíš o zjištění stavu hráčů a hlavně i jejich počtu, protože stále stojí před A-týmem výzva v podobě postupu o soutěž výš a B-tým administrativně postoupil do 2. třídy, takže žádná odpočinková sezona před námi není...

Nicméně příprava začala 7.7. s tím, že soutěž startuje už 31.7., což je dost šibeniční termín. Absolvovali jsme v Praze asi 7 tréninků, výhradně fyzických. Poté jsme jeli na čtyřdenní soustředění do našeho oblíbeného hotelu Aurum v Černém Dole, kde fyzická část přípravy eskalovala do maxima, tři tréninkové fáze denně - výběhy po sjezdovkách a širokém okolí, hřiště a posilovna... (FOTO zde).

Po příjezdu jsme najeli na standardní tréninkový režim. Ti co nebyli na soustředění, fyzičku dobírali individuálně. Během celého přípravného období jsme měli 4 přátelské zápasy, které jsme bohužel všechny prohráli, nutno ovšem říct, že vždy nastoupila kombinovaná sestava, aby si všichni zahráli.

Zřejmě nás ty prohry trochu poznamenaly, protože jsme do soutěže vstoupili katastrofálně, prohrou s Hrdlořezy (se vší úctou a skromností si troufám tvrdit, že Hrdlořezy budou v poslední trojici soutěže). Trochu jsme si promluvili a druhý zápas už byl podle našich představ, výhra 5:3 v Chabrech nás doufejme vrátila na vítěznou kolej. A pokud nás činovníci nechají soutěž dohrát, snad budeme co nejvýše.

SKUV-NEJSME TÝM, JSME RODINA

Šopor Antonín