Novinky z našeho A-týmu

22.08.2019

Dobrý den přátelé Vršovického fotbalu, rád bych Vás seznámil s děním okolo našeho fotbalového A-týmu. 

Jak možná víte, A-mužstvo v loňské sezoně po dlouhých letech spadlo z Pražského přeboru a bude nyní bojovat o co nejrychlejší návrat zpět. Důvody pádu jsou spíše dlouhodobého rázu a bylo jich více, což sem ale nyní nepatří.

Ještě před koncem minulé sezóny (když už byl jistý sestup) převzal A-mužstvo tehdejší trenér staršího dorostu Michal Bareš s úkolem seznámit se s týmem a začít s ním pracovat do budoucích sezón i v návaznosti na postupné vybudování kvalitní generace dorostenců, které mimochodem stále jako hlavní trenér koučuje. Sezóna dopadla jak dopadla a nás čekala letní příprava a stavba kádru na novou sezónu.

Ustálil se realizační tým ve složení Michal Bareš - hlavní trenér a Antonín Šopor, Michal Pazdera, Tomáš Starý a Jan Šimr jako jeho asistenti, Ivo Přívratský jako masér a po odchodu Ládi Šimra obsadila místo vedoucího Zuzana Barešová. Tento realizační tým se bude starat jak o A-tým, tak o starší dorost, zvláště při rozhodnutí, že budeme trénovat společně, což je vzhledem k budoucnosti výborný krok.

Jelikož je Michal Bareš pedant na fyzickou připravenost (sám býval spíš běžec než fotbalista :-D), nečekalo kluky v týmu v létě nic příjemného, ale jak se ukázalo, bylo to potřeba. Start přípravy byl naplánovaný na 15.7 a tréninky byly každý den, o víkendu přátelské utkání. Nebylo to jen o běhání, ale jednou týdně proběhl trénink s naší krásnou slečnou Petrou, která se léta stará o fitness tréninky právě u dorostenců, teď jí jen přibylo pár chlapců navíc. Nutno podotknout, že chlapci z Áčka ji po prvním tréninku neměli tak v oblibě jako před tréninkem, některým z toho bylo i nevolno jaký jim dala záhul J. Krom toho vedení klubu přes léto zapracovalo na vybavení pomůcek k tréninku i různým regeneračním věcem, takže kluci mají o dost lepší komfort než tomu bývalo dříve.

Tréninky kluci odmakali kvalitně, byli jsme spokojeni a i první mistráky ukázaly velký progres oproti minulé sezóně. Přípravné zápasy byly ovlivněny různými zraněními a dovolenými, takže jsme zapojovali dorostence, a na výsledky nebyl vyvíjen tlak. Spíše šlo o nabírání zápasové kondice, zkoušení hráčů na různých postech i toho co bychom chtěli předvádět v mistrákách.

Samozřejmě jsme se museli starat i o tvorbu kádru na sezónu a to hlavně co se týče posil, protože nám odešli dva stěžejní hráči základní sestavy Patrik Tomaides do Újezd P4 a Jan Špaček do Hostivaře, přejme jim štěstí a hlavně zdraví. Taktéž ukončil angažmá v českém fotbale Florian Monnier a vrátil se do Švýcarska. V hledáčku posil jsme měli hodně hráčů z vyšších či nižších soutěží, ale dnešní fotbal se díky financím dostává do nesmyslných relací a kdejaký hráč se vidí jako hvězda, což nespadá do naší klubové filosofie. My jsme chtěli hráče, který má rád fotbal a nedělá ho pro peníze, ale pro partu a radost z výhry. A zaplaťpánbůh jsme na pár takových chlapců narazili a možná i díky jejich přístupu a zápalu skvěle zapadli do party.

Začal bych například s Honzou Hrubým, tento útočník přišel z Junioru aby si vyzkoušel vyšší soutěž a rozhodně je zatím přínosem. Další je navrátilec do klubu Michal Kubelka, ofenzivní středopolař se k nám vrátil po delší době a jeho nasazení, obětavost pro tým a přístup je vzorem nejenom pro chlapy, ale i pro dorostence. Další v řadě je Matěj Šendera, Matěj pracuje jako fyzioterapeut v Bohemians Praha, takže je pro nás přínosem nejen fotbalově, ale taktéž radou či pomocí. Prošel Spartou i Slavií, takže jeho rady k tréninkům či různým cvičením jsou neocenitelné, navíc je to hrozně pozitivní člověk, hned zapadl a fotbalově se taky neztratil, ihned naskočil a nezklamal. Poslední zatím dotažená posila je Honza Johnny Hradil, Honza přišel z Třeboradic a jeho výhoda je, že je to bývalý gólman, takže při souhře něšťastných okolností může zaskočit na tomto postu, jinak je to urostlý útočník, který by to měl vpředu trošku ,řezat,. Mimochodem Honza je youtuber a profesionální FIFA hráč za tým Sparty, což je dost netradiční zaměstnání a určitě ho nepozveme na naše pravidelné týmové FIFA turnaje :-D Z dorostu se k nám nastálo přiřadil Matěj Jenderka, nadějný chlapec, trošku tišší než by jsme si představovali, ale zatím je zraněný, tak přejme brzké uzdravení.

V brzké době dotáhneme ještě minimálně dva přestupy a tím bychom měli mít kádr na sezónu uzavřený. Samozřejmě počítáme s tím, že pokud se nebudou krýt zápasy s dorostem, budou nám vybraní dorostenci chodit pomáhat, což je pro nás, a hlavně pro ně, jedině dobře.

Start do nové sezóny dopadl zatím na výbornou, vyhráli jsme oba zápasy, jak doma s Hrdlořezama 2:1 tak i na ČAFCe 2:1. Výsledky jsou pozitivní, ne už tak ale naše hra, je vidět, že je stále na čem pracovat, kluci nejsou zvyklí z minulé sezóny chodit do zápasů jako favorité. Mají herní výpadky, ale ukazuje se, že se naše fyzická kondice zlepšila, protože ke konci zápasu stále můžeme, zatímco oba dosavadní soupeři fyzicky odešli a obě utkání jsme rozhodli právě v poslední části zápasu. Na ostatních věcech budeme stále pracovat, rozhodně neusínáme na vavřínech, sezóna bude ještě hodně dlouhá a hodně těžká. 

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit na jakýkoliv zápas a doufáme, že Vám dopřejeme kvalitní fotbalový zážitek.

S pozdravem za celý realizační tým

Šopor Antonín