Vychází trenér

01.10.2019

V těchto dnech vychází kniha trenéra starších žáků Martina Kodýdka s příznačným názvem Trenér. Jedná se o první český román z prostředí dětského fotbalu (má dvě části Přípravka a Mladší žáci) a je inspirován působením autora v našem klubu SK Union Vršovice. Humorný román, který se pouští i do vážných témat vychází z reality současné mládežnické kopané. Bere si na paškál nejen trenéry a hráče, ale i rodiče a funkcionáře.

Křest knihy se uskuteční v pondělí 30.9. v 18:00 v Paláci knih Luxor.

Kmotry budou Jakub Kohák, známý filmový herec (Okresní přebor) a režisér a Tomáš Jůn, bývalý hráč Sparty a reprezentace, který provozuje fotbalovou školu. Speciálním hostem bude všem dobře známý Láďa Forejt, který se na knize také podílel hymnou.

Trenéra lze již zakoupit ve většině kamenných knihkupectvích i online například u nakladatele: https://www.knizniklub.cz/knihy/371649-trener.html

A o čem kniha je?

Prokop Veselý a Tibor Stančev jsou dva fotbaloví trenéři. To je však asi jediná věc, kterou mají společnou. Krátký román mapující svět dětského fotbalu nabízí napínavý příběh a dva odlišné pohledy na mládežnickou kopanou. Kdo uspěje? Prokopův Spartak, nebo Dynamo vedené Stančevem? Nebo někdo úplně jiný?

A co je vlastně úspěch? Kniha nabízí nejen pohled na fotbalový trávník, kde malí kluci svádějí líté boje, ale také pohled do jejich křehké duše a do hlav ambiciózních rodičů, kteří mnohdy neváhají obětovat dětské sny ve prospěch svých.

O autorovi:

Narodil se v Praze, ale dětství strávil na Valašsku. Zpátky do Prahy odešel kvůli studiu a na Moravu se již nevrátil. Po absolvování oboru Finance na VŠE nastoupil do investiční banky Patria, kde na obchodních a manažerských pozicích strávil patnáct let. Od roku 2012 je na volné noze a věnuje se různým projektům. Obchoduje na komoditních burzách, angažuje se v aféře Dieselgate a trénuje mládež v SK Union Vršovice. V roce 2019 byl vybrán do TOP 32 sportovních trenérů mládeže v anketě Díky, trenére. Jeho prvotina Makléř sklidila kladné čtenářské ohlasy, což ho motivovalo k dalšímu psaní.