Rozhovor s Ladislavem Forejtem a jeho hodnocení uplynulé sezony

11.09.2020
Tým na letošním letním soustředění
Tým na letošním letním soustředění

Trenér Ladislav Forejt vede tým ročníků 2008, 2007 již od jeho vzniku v roce 2013. Krátký rozhovor o cílech a přípravě do letoší soutěže s ním vedl Tonda Šopor:

 1. Jak proběhla příprava na novou sezónu?

Příprava byla zahájena tréninkem 18.8. Od 23.8 do 28.8. jsme byli na soustředění v Soběšicích u Sušice.

2. Jsou nějaké posily či naopak oslabení? (jak jsi spokojen se složením kádru)?

Nikdo nás zatím neopustil, naopak přišel kluk z Hostivaře, který vypadá, že by se mohl zařadit i do A týmu. Kádr je široký a kvalitní.

3. Co očekáváš od letošní soutěže, respektive jaké jsou cíle do sezony?

Od letošní soutěže očekávám, že se kluci 2008 budou hodně zúčastňovat přeboru starších žáků, který bude kvůli nedostatku ročníků 2006 a 2007 stát hodně na nich, takže budou nabírat zkušenosti. Přebor mladších žáků jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale s posunem kluků do vyšší kategorie máme za cíl hrát ho alespoň v horních patrech tabulky. S B týmem bychom chtěli vyhrát druhou třídu anebo být opět co nejvýše.

4. Jak dlouho už jsi ve Vršovicích a jak jsi tu spokojený?

Ve Vršovicích jsem ve funkci trenéra přípravek a ml.žáků cca 14 let. Jsem celkem spokojený s tím, na jaké úrovni se u nás trénuje mládež a že máme spoustu týmů, které se dokážou ve svých soutěžích prosazovat. Hrajeme všude Pražský přebor a často na vrchních příčkách

5. Řekni nám také něco o sobě, práce, koníčky...? :)

Narodil jsem se v Brandýse nad Labem, do Strašnic jsem se přiženil, podnikám ve správě nemovitostí a moje koníčky jsou mládežnický fotbal a ochotnické divadlo.

A jak L.F. hodnotí uplynulou sezonu svého týmu?

Přebor - 10. místo, 3 výhry, 8 porážek, 9 bodů skóre hrozivé 37:86.

Začátek sezóny nás vůbec nezastihl v dobrém rozpoložení, chyběli kluci, byly nemoce a nemohli jsme se srovnat s rychlostí a tvrdostí o rok starších kluků (skoro všechny týmy proti nám nasadili minimálně jednu sedmičku kluků ročníku 2007) My naopak pravidelně nasazujeme dva 2009 někdy tři.

Nezačali jsme vůbec dobře, v předehrávaném kole k nám přijela Bohemka v nejsilnějším složení to už v dalších kolech nedělala) a nám chyběli kluci, kteří později nastupovali a tým pozvedli. Dostali jsme kotel 1:18 a pevně jsme se usadili na posledním místě tabulky, kde jsme vydrželi až do osmého kola, kdy jsme porazili Admiru. Změnili jsme tréninky víc do fyzičky (běhání, souboje, všechno v rychlosti) a začalo se nám to, zatím jen herně vyplácet. Na hřišti FAAZ jsme už hráli lépe, ale stačilo to jen na prohru 9:6, ta nás hodně mrzí a tohoto soupeře musíme doma jednoznačně porazit, byla to jejich jediná výhra. Doma s Meteorem už to byla dobrá hra. Potom jsme si odskočili na předkolo Ondrášovky, kde jsme postoupili z prvního místa do kvalifikace. Kluky to nabudilo a ve zbytku soutěže už jsme od té doby hráli dobrý fotbal

Začátek soutěže tedy tragédie, ale věříme, že s touto formou bychom se zákonitě museli zachránit a spíše se posouvat tabulkou vzhůru. Bohužel Covid....

Ve druhé třídě nám po podzimu patří 3. místo, 7 výher, 2 porážky, skóre 55:19. Před soutěží jsme si řekli, že se nebudeme hnát za každou cenu za postupem, i když by to asi bylo pro příští rok výhodnější, ale dali jsme přednost tomu, aby si zahráli všichni kluci. Samozřejmě, jak jsme psali před sezonou, nehráli všichni stejně, protože je nás hodně a tak jsme nominovali podle docházky a práce v trénincích s přihlédnutím k aktuální formě. Bohužel se odhlásily ze soutěže dva týmy a tak bylo jen devět zápasů.

Po úvodní výhře nad Hrdlořezy a drtivé nad Štěrboholy jsme se usadili na prvních příčkách tabulky. Následovaly zápasy s Unionem Žižkov, Barrandovem a Duklou Jižní město kdy jsme byli vždy lepším mužstvem a vyhráli. Z první příčky nás sesadil až tým Optimum, který nás dokázal doma porazit a holky ze Sparty, které nám to v pěkném zápase nandaly 5:1. Následoval zápas na Čafce, který se nám herně vůbec nepovedl, ale i tak jsme si odvezli 3 body a nakonec domácí zápas s Chodovem, kde jsme byli jednoznačně lepším týmem a soupeře jsme přehráli přesto, že to k dokonalosti mělo daleko.

Takže závěrečné resumé: Výsledkově dobrý, ale pořád je hodně na čem pracovat hlavně po stránce fyzické připravenosti. To je jeden z nejdůležitějších faktorů k tomu, aby se kluci mohli třeba posunout do prvního týmu. V dalších letech bude čím dál víc potřeba hlavně rychlost, výdrž, bojovnost, tvrdost. Už nebude stačit fotbalovost jako tomu bylo v přípravkách.

Na jaře jsme odehráli letní ligu v Uhříněvsi, kde jsme dominovali, ale vzhledem ke střelecké nemohoucnosti jsme prohráli ve finále na penalty. Také jsme přihlásili tři turnaje, které jsme vyhráli. Na Ondrášovce jsme skončili na 21. místě a vzhledem k tomu, že je to celorepubliková soutěž to bereme jako obrovský úspěch.