Píší o nás v letním čísle novin Prahy 10

09.08.2021

A to díky Martinovi Kadečkovi z týmu starších žáků. Martin se účastnil ve škole projektu "Žáci píší noviny" a úspěšně prošel výběrovým řízením. Celý článek je samozřejmě čistě jeho samostatná práce. Celá Praha 10 si tak může přečíst článek o Unionu. 

Děkujeme Martinovi za propagaci klubu a gratulujeme k úspěchu. Článek je k dispozici na webu Prahy 10, letní číslo, str. 26. 

GÓLY, PŘÁTELSTVÍ, EMOCE, TO JSOU VRŠOVICE! 

Když se řekne fotbal v Praze 10, určitě vás napadne Bohemka a Slavia. Jsou tu ale i další, méně známé kluby, které jsou někdy mnohem zajímavější. 

Chcete se dozvědět, jak to funguje v jednom "malém" klubu? Union Vršovice byl založen před více než sto lety, přesněji v roce 1913. Moc dlouho však neexistoval, protože tehdejší hráči a členové odešli do první světové války. Klub se znovuzrodil v roce 1919 a od té doby funguje dodnes. Několikrát však změnil hřiště. Chvíli byl v místech, kde dnes hraje Bohemka, chvíli v Edenu. Aktuálně má svá hřiště poblíž hokejové haly Slavie, v ulici Na Vrších. 

Trénovat a hrát mohou všichni, od předškolního věku až po muže. Rád bych vám předal osobní zkušenost: V úterý v 16.40 vcházíme do areálu, kde si můžeme se spoluhráči povídat nebo kopat. Schází se nás obvykle asi 25 kluků a 3 nebo 4 trenéři. Kolem 17.00 přijdou trenéři a začne rozcvička. Popravdě, tato část tréninku mě baví asi nejmíň, ale zároveň je hodně důležitá. Bez rozcvičky by totiž hrozilo zranění. Trenéři nás rozdělí do skupin a jdeme na to! Cvičíme akce, posilujeme tělo, střílíme, centrujeme, kličkujeme a běháme. Celý trénink v tomhle tempu uteče jako voda! Na závěr uklidíme pomůcky a jdeme domů. Pokud nás o víkendu čeká soutěžní zápas, trenéři nám ještě oznámí nominaci. 

Na Vrškách najdeš skvělé místo na zlepšení kondice, poznávání nových kamarádů a také se naučíš něco s míčem. 

Tak se někdy stav! - Martin Kadečka, mladší žáci, ŽÁCI PÍŠÍ NOVINY ZŠ Jakutská, 6. A