Trenéři mužů Michal Bareš a Michal Pazdera hodnotí přípravu a cíle svých týmů

03.09.2020

A-tým, trenér Michal Bareš:

Jak bys zhodnotil přípravu na nový ročník?

Příprava začala 2.7. a proběhla poměrně dobře. Ze začátku se účast pohybovala kolem 15 hráčů, ale postupně se lepšila. Největší radost mám ale z toho, že se nám podařilo odjet na letní soustředění, na kterém bylo 22 hráčů. Kluci se trochu poznali, zamakali a utužili partu.

Povedlo se Vám nějak posilnit kádr?

Přišlo pár nových a pár staronových hráčů, jako například Pavel Frei nebo Dan Bláha. Také se posunulo pár hráčů z dorostu. Podařilo se nám dát dohromady celkem 36 hráčů a vytvořit i B-tým.

Jak by měla vypadat spolupráce A týmu s B-týmem?

Od začátku to máme nastavené tak, že jsme jeden tým. Trénujeme společně, což je skvělé jak pro skladbu tréninků, tak pro adaptaci kluků na dospělý fotbal a komu se daří, jde s Áčkem, komu se daří méně tak jde s Béčkem. Každý nám může svou účastí a přístupem k tréninkům a zápasům dokázat že má na Áčko, dveře jsou otevřené pro všechny v kádru a hrát budou jen ti nejlepší.

Jaké jsou ambice A týmu v nadcházející sezoně?

Určitě hrát co nejvýše. Chceme vyhrávat, tak uvidíme, jak nám to půjde. Cíle mám vždy ty nejvyšší.

V přípravě jsi se dvakrát objevil v bráně B týmu, znamená to návrat na trávníky v pro tebe nezvyklé roli? :)

To znamená pouze to, že žádný brankář nebyl k dispozici. Pracuje se na příchodu jednoho brankáře z Anglie, takže se to už, doufám, nebude opakovat J

B-tým, trenér Michal Pazdera:

V létě se ve Vršovicích obnovil B tým, ty jsi byl pověřen jeho vedením. Jak se ten tým dával dohromady a jak probíhala příprava na nový ročník?

B - tým mám na starosti společně s Vršovickou legendou Honzou Šimrem. Přípravu jsme absolvovali dohromady s A - týmem, kde bylo dohromady asi třicet hráčů. Začali jsme trénovat 2. července na domácím trávníku a 14. 7. jsme vyjeli na společné soustředění do Krkonoš, kde jsme absolvovali hrubou fyzickou přípravu. Po návratu ze soustředění jsme se více zaměřili na herní prvky. Oslovili jsme i některé bývalé hráče Vršovic, kteří přislíbili výpomoc.

Jak by sis představoval fungování a spolupráci Béčka s Áčkem?

Spolupráci s A - týmem si představuji tak, že po společných trénincích by se měli v mistrovských zápasech také objevovat hráči z lavičky A - týmu. Kvůli tomu jsme domácí zápasy přesunuli z neděle na sobotu, po utkání áčka.

Přípravné zápasy se vyhrávaly, ale padalo hodně branek na obě strany, co bylo důvodem?

V přípravě jsme sehráli tři přátelská utkání (Nová Ves 7:2, Braník B 3:3, Dukla JM B 7:4) a chceme se stejně jako áčko prezentovat útočnou hrou a stejným stylem, aby přechod hráčům nedělal problémy. Na obranných věcech ještě musíme zapracovat, nicméně to bylo také dané absencí brankářů v přípravných zápasech.

Jaký je cíl pro novou sezonu a kde by jste chtěli mít stabilně B tým v budoucnu?

Cíl pro nadcházející sezónu je jednoznačný. Vítězství ve třetí třídě a návrat v následujících dvou letech minimálně do 1. B třídy. S přístupem hráčů v přípravě jsem byl velmi spokojený a doufám, že se společnými silami podaří náš cíl splnit.