Vršovice mají nového trenéra

31.05.2019

(Převzato z webu PFS) Je jasno. Ve zbývajících kolech Pražská teplárenská přeboru povede Union Vršovice jako hlavní trenér Michal Bareš, který se k áčku vršovického týmu posune od dorostu. "S tím už třikrát soutěž vyhrál, tak si teď zkusí, jaké to je v chlapech," říká sportovní manažer posledního týmu tabulky Jaroslav Bellada. Bareš nahradí ve funkci Miroslava Kamarýta, jenž v roli kouče skončil po prohře 0:3 s Tempem v minulém kole.

Vršovice jsou u dna tabulky a vedení klubu se smiřuje s tím, že klub nejvyšší metropolitní soutěž po sezoně opustí. I proto nejspíš dává šanci úspěšnému trenérovi z mládežnické kategorie. "Dostal za úkol přebor důstojně dohrát a v klidu připravit mužstvo na další sezonu,"poznamenal Bellada.

Sám uznává, že poté, co Union vyhrál během jara v přeboru jediný zápas, je naděje na udržení v soutěži mizivá. Teoreticky to sice možné je, ale... "To už se snad ani zachránit nedá," přiznává zkušený funkcionář.

Jasné je, že trenér Bareš nebude ve zbytku jara zvládat pracovat pro vršovické áčko i dorost zároveň. "U dorostu je u týmu víc lidí, ti to zvládnou bez něj," dodává Bellada.

Poprvé pod vedením nového kouče se Union Vršovice ukáže v neděli od 14 hodin na hřišti rezervy divizní Admiry. Vršovice mají sedm kol před koncem na nesestupové pozice ztrátu třinácti bodů. Nyní dvanáctý Motorlet B má ale odehráno o zápas víc.